niedziela, 15 kwietnia 2012

014. Przemyślenia

Hej! Dni mijają mi bardzo szybko. Obecnie jestem chora, więc czasu na bloga mi nie brakuje. Dawno się nie "produkowalam" Pod wpływem ostatnich wydarzeń udało mi się coś nabazgrać. Miłego czytania.

Nieodłącznym elementem życia jest przemijanie. Dzień- noc; wiosna-lato; Życie- śmierć; Nie da się temu przeciwstawić.
W zależności od wieku każdy czeka na swój własny przełom, wielki moment. Od pierwszego oddechu do zakończenia podstawówki, pierwszego pocałunku, pierwszej miłości, matury, dorosłego życia, małżeństwa, dzieci, wnuków, czy następnym elementem powinna być śmierć ?
Każdy młody człowiek stawia sobie cele, napędzane perspektywą długiej, szczęśliwej przyszłości. Co jeśli pozostawiamy za sobą długą przeszłość, a przed sobą mamy tylko krótką przyszłość? Poddać się ? przecież każdego z nas to kiedyś czeka.
Nie. Nawet ludzie w podeszłym wieku mają prawo do marzeń.
Małe dziecko żyje w świecie pełnym zagadek. Świat nastolatki jest pełen kłamstw, intryg i nieszczęśliwej miłości. Mimo wszystkiego czekają, aż to wszystko minie. Mając nadzieję na lepsze jutro.  Natomiast osoba dorosła widzi świat takim jakim jest. Nie takim, jakim chciałaby, żeby był. Który okres uznać za najlepszy ? Tu posłużę się cytatem.
"Pewnego dnia przemienimy się w dwoje ludzi, którzy przemijają jak pory roku. Ich dni zostały pogrzebane w małych, codziennych kłamstwach, które zmieniły swoje kształty w biały oddech powietrza, w którym oddychamy"
Taka jest rzeczywistość. Odważnymi mogą nazwac się tylko ci, ktorzy maja odwagę się z nią zmierzyć.

Mam nadzieję, że dało się przecztać. Na koniec chialabym zaprosić na rozdanie na blogu: http://aieaa.blogspot.com  Super nagroda zapraszam !!
Biorę też udział w rozdaniu na blogu: http://small-tragedy.blogspot.com/  Do wygrania te super kolczyki:

9 komentarzy:

 1. O tak wszystko przemija, czas nie stoi w miejscu:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Podjełaś cięzki ale bardzo bliski temat :) wiadomo, że wszystko przemija, ale w tym jest sens naszego życia. Jedno przemija ale zaczyna się cos nowego, co daje nam coraz więcej doświadczenia i przeżyć!
  Dziękuje za odwiedziny, będe tu częściej wpadać, tymczasem obserwuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życie tak szybko mija.Dlatego trzeba z niego w pełni korzystać i spełniać swoje marzenia.Każdy ma do nich prawo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa notka, należy żyć chwilą:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak. Reczywistość jest jaka jest. Czsami trzeba się po prostu dopasować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. super notka, serio tak jest, że czekamy na koniec, zamiast cieszyć się życiem .. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny blog :) Obserwujemy ? Jeśli dodasz się do obserwatorów bloga : http://pamietnik-kariny.blogspot.com/ na pewno się odwdzięczę :D Tylko zostaw link w komentarzu ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, bardzo szybko leci ten czas. Na przykład, jeszcze niedawno zaczynaliśmy ten rok szkolny, a za dwa miesiące już kończymy.

  Obserwujemy nawzajem?
  http://modanatalii.blogspot.com/

  Odwdzięczę się tym samym ^^

  OdpowiedzUsuń